Pondelok, 6. apríl 2020
Jasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Pápež František je iba nachladnutý a nie je nakazený koronavírusom, potvrdil Vatikán

 Webnoviny   3. marec 2020  43
Pápež František je iba nachladnutý a nie je nakazený koronavírusom, potvrdil Vatikán

3.3.2020 (Webnoviny.sk) - Pápež František je iba nachladnutý a nenakazil sa koronavírusom. Oznámil to v utorok Vatikán. Pápež, ktorý prechladol minulý týždeň, zrušil niekoľko oficiálnych audiencií.

V nedeľu uviedol, že vynechá týždňový pobyt na rímskom vidieku a zostane doma, aby sa zotavil. Denník Il Messaggero v utorok napísal, že výsledky testov na koronavírus boli u pápeža negatívne.

Hovorca Vatikánu Matteo Bruni správu denníka nepotvrdil ani nepoprel, ale zdôraznil, že u Františka diagnostikovali prechladnutie, ktoré "prebieha prirodzene bez symptómov spojených s prejavmi iných ochorení".

Zdravotný stav 83-ročného pápeža Františka je vo všeobecnosti dobrý, ale v mladosti v dôsledku respiračného ochorenia prišiel o časť pľúc.

Na severe Talianska v súčasnosti pre epidémiu platí mimoriadna situácia, pričom tam potvrdili viac ako 2 500 prípadov nového koronavírusu.

Viac k témam: koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František je iba nachladnutý a nie je nakazený koronavírusom, potvrdil Vatikán © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.