Utorok, 23. december 2025
Mimoriadne správy
- Napätie počas Pellegriniho návštevy v Báčskom Petrovci, skupinu srbských Slovákov obkľúčila polícia – VIDEO
- Slováci žijúci v Srbsku budú mať svoj vlastný stánok, Vučić im podľa Pellegriniho splní dlhoročný sen – VIDEO
- Srbsko je pre nás dôležitým partnerom v zbrojárskom priemysle, vyhlásil Pellegrini na oficiálnej návšteve – VIDEO, FOTO
- Incident v Báčskom Petrovci nebol útokom na Slovákov, ale dôsledkom vnútropolitického pnutia, zhodli sa Pellegrini a Vučić
- Pellegrini s Kaliňákom mieria pred Vianocami za slovenskými vojakmi v Kosove, návšteva má aj rodinný rozmer – VIDEO
Pápež František bude prvýkrát volať mimo planétu Zem, spojí sa s posádkou ISS
MYS CANAVERAL 25. októbra (WebNoviny.sk) - Pápež František, ktorý je známy svojimi neočakávanými telefonátmi na najrôznejšie miesta, bude vo štvrtok telefonovať posádke Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS).
Pôjde o jeho prvý telefonát mimo planéty Zem, ale celkovo už o druhý telefonát pápeža na ISS, keďže v roku 2011 sa s posádkou vesmírnej stanice spojil aj Františkov predchodca Benedikt XVI.
Odporúčame:
Pápež František vyhlásil nových svätých, medzi nimi aj tri deti
Na ISS sú aktuálne traja Američania, dvaja Rusi a jeden Talian. Nie je zatiaľ známe, o čom sa s nimi plánuje František zhovárať. Kozmonauti však často hovoria o tom, ako im ich pobyt vo vesmíre zmenil pohľad na zmysel ľudskej existencie a mnohí z nich hovoria aj o viere v Boha.
"Pozeráte sa z okna a nemôžete si pomôcť, ale cítite, že my sme len malá časť väčšieho celku. Čisto len to, že vidíte túto dych vyrážajúcu krásu, posilňuje vašu vieru spôsobom, ktorý sa nedá ani opísať," vyhlásil napríklad po návrate na Zem americký kozmonaut Jack Fischer, ktorý sa z ISS vrátil začiatkom septembra.
Viac k témam: medzinárodná vesmirná stanica ISS, Pápež František
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František bude prvýkrát volať mimo planétu Zem, spojí sa s posádkou ISS © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Telové kamery, nové autá aj výzbroj. Ministerstvo Šutaja eštoka investovalo do polície milióny eur
Zoroslav Kollár dáva vlastný možný prospech bokom. Pellegriniho vyzval na veto trestnej novely – FOTO
Pellegrini a Kaliňák navštívili slovenských vojakov v misii KFOR, prezident zapálil aj štvrtú adventnú sviečku – VIDEO, FOTO