Sobota, 16. október 2021
Jasno  4,1 °C
Mimoriadne správy

Pandemická situácia v Moskve sa rýchlo zhoršuje, úrady preto zavádzajú nové opatrenia

 Webnoviny  22. jún 2021  165
Pandemická situácia v Moskve sa rýchlo zhoršuje, úrady preto zavádzajú nové opatrenia

22.6.2021 (Webnoviny.sk) - Ruské hlavné mesto zavádza nové pandemické obmedzenia. Oznámil to moskovský starosta Sergej Sobjanin s tým, že situácia v metropole je veľmi náročná.

Štátna pracovná skupina pre koronavírus v utorok oznámila, že v Moskve zaznamenali 6 555 nových prípadov ochorenia COVID-19 a v celom Rusku dovedna 16 715 infekcií, čo je dvojnásobne viac ako pred mesiacom.

Viac o téme: Koronavírus


„Rozhodnutia, ktoré robíme, sú náročné, nepopulárne, ale nevyhnutné pre záchranu ľudských životov,“ uviedol Sobjanin vo vyhlásení na internete a dodal, že v nemocniciach je viac ako 14-tisíc ľudí s vážnym ochorením COVID-19. Nárast infekcií pripísal delta variantu koronavírusu, ktorý po prvý raz identifikovali v Indii.

Úrady nariadili povinné očkovanie


Od utorka sú v Moskve zakázané športové podujatia s účasťou viac ako 500 ľudí. Od pondelka zase všetky reštaurácie, kaviarne a bary budú môcť prijímať len zákazníkov, ktorí sú zaočkovaní proti COVID-19, za posledných šesť mesiacov sa z ochorenia zotavili alebo sa preukážu negatívnym testom nie starším ako 72 hodín.

Na preukázanie svojej dôveryhodnosti si budú zákazníci musieť zaobstarať QR kód, ktorý získajú na jednej z niekoľkých vládnych webstránok.

Počet infekcií v Moskve je na vzostupe už pár týždňov. Tamojšie úrady v reakcii na epidemickú situáciu nariadili povinné očkovanie pre ľudí, ktorí pracujú v maloobchode, školstve a ďalších sektoroch služieb.

Rusi sa očkovaniu skôr vyhýbajú


Rusi sa prevažne očkovaniu vyhýbajú a najmenej jednu dávku vakcíny dostalo len menej ako 13 percent ruskej populácie. Sobjanin uviedol, že s povinným očkovaním počet Moskovčanov zaočkovaných najmenej jednou dávkou vakcíny presiahol dva milióny, čo predstavuje zhruba 16 percent z 12,7-miliónovej populácie mesta.

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v Rusku, Pandémia, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Pandemická situácia v Moskve sa rýchlo zhoršuje, úrady preto zavádzajú nové opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.