Sobota, 16. október 2021
Slnečno  9,2 °C
Mimoriadne správy

Pandémia koronavírusu spôsobila chudobu miliónov ľudí, Guterres vyzval krajiny na podporu očkovania

 Webnoviny  Utorok, 10:03  29
Pandémia koronavírusu spôsobila chudobu miliónov ľudí, Guterres vyzval krajiny na podporu očkovania

12.10.2021 (Webnoviny.sk) - Pandémia koronavírusu dostala do chudoby viac ako 100 miliónov ľudí. Viac ako štyrom miliardám osôb zároveň chýba sociálna podpora, zdravotná starostlivosť a ochrana zamestnania. Uviedol to generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Portugalský politik v prejave pred predstaviteľmi Medzinárodného menového fondu hovoril o chýbajúcej globálnej solidarite a o tom, že ľudia žijúci v chudobných krajinách postihnutých konfliktmi trpia najviac zo všetkých.

Výzva na podporu očkovania


Vyzval tiež krajiny, aby podporili globálnu stratégiu očkovania proti COVID-19, ktorej cieľom je do roku 2022 zaočkovať 70 percent ľudí v každej krajine.

„V krajinách postihnutých krízou a konfliktmi si očkovanie bude vyžadovať cielené investície do miestnych mechanizmov a kapacít na distribúciu,“ povedal.

Predĺženie ekonomického úpadku


Guterres priznal, že ho poburuje nerovný prístup k vakcínam proti ochoreniu COVID-19 a podotkol, že takýto prístup odsudzuje svet na ďalšie milióny úmrtí a predlžuje ekonomický úpadok.

Náznaky, že svetové hospodárstvo sa zotavuje z dôsledkov pandémie, podľa neho maskujú obrovské rozdiely medzi situáciou v bohatých krajinách a v najmenej rozvinutých štátoch.

Viac k témam: Chudoba, COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Pandémia koronavírusu spôsobila chudobu miliónov ľudí, Guterres vyzval krajiny na podporu očkovania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.