Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Pandémia koronavírusu spôsobila chudobu miliónov ľudí, Guterres vyzval krajiny na podporu očkovania

 Webnoviny  12. október 2021  102
Pandémia koronavírusu spôsobila chudobu miliónov ľudí, Guterres vyzval krajiny na podporu očkovania

12.10.2021 (Webnoviny.sk) - Pandémia koronavírusu dostala do chudoby viac ako 100 miliónov ľudí. Viac ako štyrom miliardám osôb zároveň chýba sociálna podpora, zdravotná starostlivosť a ochrana zamestnania. Uviedol to generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Portugalský politik v prejave pred predstaviteľmi Medzinárodného menového fondu hovoril o chýbajúcej globálnej solidarite a o tom, že ľudia žijúci v chudobných krajinách postihnutých konfliktmi trpia najviac zo všetkých.

Výzva na podporu očkovania


Vyzval tiež krajiny, aby podporili globálnu stratégiu očkovania proti COVID-19, ktorej cieľom je do roku 2022 zaočkovať 70 percent ľudí v každej krajine.

„V krajinách postihnutých krízou a konfliktmi si očkovanie bude vyžadovať cielené investície do miestnych mechanizmov a kapacít na distribúciu,“ povedal.

Predĺženie ekonomického úpadku


Guterres priznal, že ho poburuje nerovný prístup k vakcínam proti ochoreniu COVID-19 a podotkol, že takýto prístup odsudzuje svet na ďalšie milióny úmrtí a predlžuje ekonomický úpadok.

Náznaky, že svetové hospodárstvo sa zotavuje z dôsledkov pandémie, podľa neho maskujú obrovské rozdiely medzi situáciou v bohatých krajinách a v najmenej rozvinutých štátoch.

Viac k témam: Chudoba, COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Pandémia koronavírusu spôsobila chudobu miliónov ľudí, Guterres vyzval krajiny na podporu očkovania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.