Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Pakistan zaznamenal najvlhkejší apríl od roku 1961 s nadpriemernými zrážkami (foto)

 Webnoviny   4. máj 2024  87  
Pakistan zaznamenal najvlhkejší apríl od roku 1961 s nadpriemernými zrážkami (foto)

4.5.2024 (SITA.sk) - Pakistan zaznamenal najvlhkejší apríl od roku 1961. Počas uplynulého mesiaca boli v tejto krajine viac ako dvojnásobné zrážky v porovnaní s bežnými zrážkami za apríl, uviedlo národné meteorologické centrum.

Zmena klímy


Krajina zažila v apríli dni extrémneho počasia, ktoré zabilo množstvo ľudí a zničilo majetok a poľnohospodársku pôdu. Odborníci uviedli, že Pakistan bol svedkom silnejších dažďov v dôsledku zmeny klímy.

Podľa správy, ktorú v piatok zverejnilo pakistanské národné meteorologické centrum, zrážky v Pakistane za minulý mesiac vzrástli o 164 % v porovnaní s obvyklou aprílovou úrovňou. Intenzívne lejaky najviac zasiahli provincie Chajbar Paštúnchwá a Balúčistán.

Letné záplavy v roku 2022


Predtým v Pakistane zaznamenali ničivé letné záplavy v roku 2022, keď prišlo o život najmenej 1700 ľudí.

Voda zničila milióny domov, časti poľnohospodárskej pôdy a spôsobila v priebehu niekoľkých mesiacov hospodárske straty v miliardách dolárov. V jednom momente bola vtedy pod vodou tretina krajiny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Silné dažde, Záplavy, Zmeny klímy
Zdroj: SITA.sk - Pakistan zaznamenal najvlhkejší apríl od roku 1961 s nadpriemernými zrážkami (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.