Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Pád lietadla do Karibského mora zrejme neprežilo šesť ľudí, na palube mal byť aj nemecký magnát

 Webnoviny  22. október 2022  107  
Pád lietadla do Karibského mora zrejme neprežilo šesť ľudí, na palube mal byť aj nemecký magnát

22.10.2022 (Webnoviny.sk) - Šesť ľudí pravdepodobne zomrelo pri zrútení sa malého lietadla do Karibského mora pri Kostarike. Medzi ľuďmi na palube bol údajne nemecký magnát Rainer Schaller, ktorý vlastí medzinárodnú sieť fitness prevádzok vrátane Gold's Gym a McFit.

Kostarický minister bezpečnosti Jorge Torres uviedol, že pravdepodobne všetci piati pasažieri boli nemeckí občania. Pilot stroja bol Švajčiar.

Kostarické úrady informovali, že v sobotu našli vo vode časti dvojmotorového lietadla. Na mieste, ktoré sa nachádza zhruba 28 kilometrov od letiska Limón, podľa námestníka zmieneného ministra Martína Ariasa nenašli zatiaľ žiadne telá.

Lietadlo talianskej výroby Piaggio P180 Avanti sa stratilo z radarov v piatok podvečer, keď smerovalo do Limónu. Podľa Torresa letelo z Mexika.

Viac k témam: Pád lietadla, Tragická nehoda, Úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk - Pád lietadla do Karibského mora zrejme neprežilo šesť ľudí, na palube mal byť aj nemecký magnát © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.