Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -3,7 °C
Mimoriadne správy

Ozbrojenci uniesli v Nigérii Švajčiara aj s kolegom, polícii sa dvoch útočníkov podarilo zastreliť

 Webnoviny   9. august 2021  94
Ozbrojenci uniesli v Nigérii Švajčiara aj s kolegom, polícii sa dvoch útočníkov podarilo zastreliť

9.8.2021 (Webnoviny.sk) - Nigérijské bezpečnostné sily pátrajú po Švajčiarovi a jeho nigérijskom kolegovi, ktorých v sobotu uniesli ozbrojenci na juhozápade krajiny. Ako uviedol hovorca štátnej polície Ogun Abimbola Oyeyemi, dvoch útočníkov sa podarilo zastreliť, no zvyšní spoločne s rukojemníkmi utiekli.

Švajčiarsky rezort diplomacie v nedeľu uviedol, že o únose vie na základe správ v médiách. Veľvyslanectvo Švajčiarska v Nigérii však udržiava kontakt s tamojšími úradmi, aby o únose získalo čo najviac informácií.

V Nigérii narastá počet unesených osôb, za ktorých ozbrojenci pýtajú výkupné. V priebehu ostatných šiestich mesiacov v krajine uniesli takmer tisíc ľudí. Väčšina z nich boli deti odvlečené zo škôl počas hromadných únosov. Zločinci však v ostatných rokoch pre výkupné unášajú aj cudzincov, zväčša v politicky nestálej oblasti delty rieky Niger bohatej na náleziská ropy.

Viac k témam: únos, výkupné
Zdroj: Webnoviny.sk - Ozbrojenci uniesli v Nigérii Švajčiara aj s kolegom, polícii sa dvoch útočníkov podarilo zastreliť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.