Piatok, 4. júl 2025
Slabý dážď  18,9 °C
Mimoriadne správy

Ozbrojenci na severe Mozambiku prepadli konvoj americkej ropnej spoločnosti

 Webnoviny  22. február 2019  476  
Ozbrojenci na severe Mozambiku prepadli konvoj americkej ropnej spoločnosti

BRATISLAVA 22. februára (WebNoviny.sk) - Na severe Mozambiku napadli ozbrojenci konvoj vozidiel americkej ropnej a plynárenskej spoločnosti Anadarko Petroleum. Incident sa stal v provincii Cabo Delgado. Na autá zaútočil viac ako tucet neidentifikovaných ozbrojencov. Najmenej štyria ľudia z firmy utrpeli zranenia.


V oblasti pôsobí islamská militantná skupina, ktorá je tam známa ako aš-Šabáb, s rovnomennou džihádistickou organizáciou v Somálsku však nemá žiadne známe spojenie. Od roku 2017 uskutočnila viacero útokov na odľahlé dediny.



Ak by za útokom na konvoj stála táto skupina, predstavovalo by to podľa korešpondentov britskej BBC značnú zmenu v ich taktike a hrozbu pre začínajúci mozambický plynárenský priemysel.


Predpokladá sa, že Anadarko Petroleum investuje v krajine viac ako 20 miliárd dolárov (v prepočte 17,6 miliardy eur) do plynárenského projektu neďaleko hranice s Tanzániou.



Viac k témam: ozbrojený útok, ropa
Zdroj: Webnoviny.sk - Ozbrojenci na severe Mozambiku prepadli konvoj americkej ropnej spoločnosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.