Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Ostrov Jáva zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 6,6. Riziko cunami však nevzniklo

 Webnoviny  14. január 2022  26
Ostrov Jáva zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 6,6. Riziko cunami však nevzniklo

14.1.2022 (Webnoviny.sk) - Silné zemetrasenie zasiahlo v piatok časti hlavného indonézskeho ostrova Jáva. Záchvevy zeme spôsobili rozkývanie budov v hlavnom meste Jakarta, ale ihneď sa neobjavili správy o vážnych škodách alebo obetiach. Indonézsky úrad pre meteorológiu, klimatológiu a geofyziku konštatoval, že nevzniklo riziko vlny cunami.

Geologická služba Spojených štátov (USGS) uviedla, že otrasy s magnitúdom 6,6 nastali v Indickom oceáne približne 88 kilometrov juhozápadne od pobrežného mesta Labuan. Epicentrum otrasov bolo podľa USGS v hĺbke 37 kilometrov.

Indonézia, je náchylná na zemetrasenia, keďže leží v takzvanom Ohnivom kruhu tvorenom zlomovými líniami Tichého oceánu. Vlani v januári zemetrasenie s magnitúdom 6,2 v provincii Západné Sulawesi zabilo najmenej 105 ľudí a ďalších takmer 6 500 zranilo.

Viac k témam: Ostrov Jáva, Zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Ostrov Jáva zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 6,6. Riziko cunami však nevzniklo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.