Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  7 °C
Mimoriadne správy

OSN usporiada samit, hlavnou témou bude pandémia nového koronavírusu

 Webnoviny   5. november 2020  105
OSN usporiada samit, hlavnou témou bude pandémia nového koronavírusu

5.11.2020 (Webnoviny.sk) - Organizácia Spojených národov (OSN) usporiada 3. a 4. decembra samit o pandémii nového koronavírusu. Bude na ňom reagovať na jeho šírenie po celom svete a jeho "bezprecedentné" následky na spoločnosti, ekonomiky, pracovné miesta, globálny obchod a cestovanie, informuje agentúra AP.


Viac o téme: Koronavírus


Valné zhromaždenie OSN vo štvrtok schválilo rezolúciu o samite v pomere 150:0, pričom Spojené štáty, Izrael a Arménsko sa zdržali hlasovania.

Stretnutie bude pozostávať z prednahratých prejavov svetových lídrov a prezentácie a diskusie, ktoré povedie šéf Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Predseda Valného zhromaždenia OSN Volkan Bozkir nazval mimoriadny samit "historickým momentom a testom pre multilateralizmus", ktorý bude "definovaný našou kolektívnou činnosťou v súvislosti s jedným z najkritickejších problémov našej doby".

Viac k témam: diskusie, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - OSN usporiada samit, hlavnou témou bude pandémia nového koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.