Pondelok, 19. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
31.10.2025 (SITA.sk) - Policajná hliadka v Českých Budějoviciach si nemohla nevšimnúť auto značky Volvo, ktoré išlo po hlavnej ceste s jedným kolesom bez pneumatiky, čiže na ráfiku. Po zastavení 66-ročného vodiča policajti zistili, že pred jazdou pil alkohol. Informuje o tom web Novinky.cz.
O prípade informoval v piatok hovorca juhočeskej polície Milan Bajcura. „V sobotu 18. októbra pred 19. hodinou si policajti všimli pomaly idúce osobné vozidlo značky Volvo XC60, ktorého pravé predné koleso nemalo pneumatiku a išlo len len na disku," konštatoval hovorca.
Muž, ktorému nevadilo, že jeho auto nemá na kolese pneumatiku, nadýchal 1,5 promile. Policajti mu na mieste zakázali ďalšiu jazdu a auto dali odtiahnuť mimo komunikácie.
Viac k témam: Česká polícia, Opitý vodič
Zdroj: SITA.sk - Opitý vodič šiel autom po hlavnej ceste len na ráfiku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kriminálna polícia obvinila mužov, ktorí počas pandémie zarobili milióny eur na fiktívnych zamestnancoch
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu