Piatok, 5. jún 2020
Slabý dážď  11,2 °C
Mimoriadne správy

Opatrenia v boji proti šíreniu koronavírusu Nemecko nezmierni skôr než 20. apríla

 Webnoviny  28. marec 2020  83
Opatrenia v boji proti šíreniu koronavírusu Nemecko nezmierni skôr než 20. apríla

28.3.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecko nezmierni svoje opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu skôr ako 20. apríla. Pre sobotňajšie vydanie denníka Tagesspiegel to uviedol Helge Braun, šéf kancelárie nemeckej kancelárky Angely Merkelovej.

Viac o téme: Koronavírus


"Nebudeme hovoriť o žiadnom uvoľnení do 20. apríla - dovtedy zostanú všetky opatrenia v platnosti," vyjadril sa s tým, že predstavitelia dovtedy povedia, čo sa bude diať potom.

Ako dodal, "starší a chorí budú musieť obmedziť svoje kontakty na značne dlhší čas".

Nemecké úrady na začiatku týždňa zavreli všetky obchody, ktoré nie sú nevyhnutné, a zakázali zoskupovanie viac ako dvoch ľudí na verejnosti. Zatvorené sú aj školy, bary, reštaurácie a kluby.

Podľa údajov Johns Hopkins University v Nemecku zaznamenali viac ako 50-tisíc prípadov nového koronavírusu. V dôsledku neho tam zomrelo 351 ľudí.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Opatrenia v boji proti šíreniu koronavírusu Nemecko nezmierni skôr než 20. apríla © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.