Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Odsúdili mnícha, ktorý šíril dezinformácie o koronavíruse a Putina nazval zradcom vlasti

 Webnoviny   7. júl 2020  186
Odsúdili mnícha, ktorý šíril dezinformácie o koronavíruse a Putina nazval zradcom vlasti

7.7.2020 (Webnoviny.sk) - Ruský súd potrestal pokutou mnícha - popierača koronavírusu za to, že odmietal vládne nariadenia a šíril falošné informácie o pandémii. Súd na Urale v utorok rozhodol, že otec Sergej musí zaplatiť pokutu vo výške 90-tisíc rubľov (1 113 eur).

Nasledovníkov vyzval, aby neposlúchali nariadenie


Šesťdesiatpäťročný mních sa dostal do centra celonárodnej pozornosti, keď vyzval svojich nasledovníkov, aby neposlúchali vedenie cirkvi a ignorovali zatvorenie kostolov počas pandémie.

Viac o téme: Koronavírus v Rusku


Panel ruskej pravoslávnej cirkvi v Jekaterinburgu v piatok rozhodol, že za porušenie cirkevných pravidiel zbaví otca Sergeja kňazstva.

Ten vynesený verdikt odmietol a vyzval svojich stúpencov, aby ho prišli brániť do ženského kláštora v meste Sredneuralsk, kde sa od minulého mesiaca skrýva.

Patriarchu nazval kacírom


V piatkovom videu určenom svojim podporovateľom označil otec Sergej prezidenta Vladimira Putina za “zradcu vlasti", ktorý slúži satanistickej "svetovláde” a patriarchu ruskej pravoslávnej cirkvi Kirilla a ďalších významných duchovných nazval "kacírmi”, ktorých treba "zvrhnúť".

Viac o téme: Koronavírus


Keď pandémia zasiahla Rusko, otec Sergej vyhlásil, že koronavírus neexistuje. Vakcíny vyvíjané proti ochoreniu COVID-19 nazval zas súčasťou globálneho sprisahania, ktorého cieľom je ovládať masy prostredníctvom čipov. Veriacich navyše vyzval, aby nerešpektovali príkaz týkajúci sa zatvorenia kostolov, ktorý bol v platnosti od 13. apríla do začiatku júna.

Hovorca prezidenta Putina Dmitrij Peskov v tejto súvislosti uviedol, že Kremeľ vývoj udalostí okolo buričského mnícha nesleduje.

Viac k témam: Koronavírus, pravoslávna cirkev, ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Odsúdili mnícha, ktorý šíril dezinformácie o koronavíruse a Putina nazval zradcom vlasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.