Sobota, 16. január 2021
Oblačno  -4,9 °C
Mimoriadne správy

Odsúdený Jozef Majský odmieta vydanie na Slovensko, chce dožiť v Česku

 Webnoviny  30. september 2020  103
Odsúdený Jozef Majský odmieta vydanie na Slovensko, chce dožiť v Česku

30.9.2020 (Webnoviny.sk) - Mestský súd v Prahe rozhoduje o návrhu krajského štátneho zástupcu na vydanie právoplatne odsúdeného Jozefa Majského na výkon trestu odňatia slobody na Slovensko. Informovala o tom portál tvnoviny.sk.

Ako ďalej uvádza spominaný web, Majský na súde skonštatoval, že je proti vydaniu na Slovensko, keďže má aj české občianstvo a chce v Česku dožiť. Pred sudcami uviedol, že trpí vážnym ochorením.

Senát Najvyššieho súdu SR koncom júla zamietol Majského odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest. Platí teda rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z roku 2015, ktorý ho odsúdil na deväť rokov odňatia slobody.

Proti možnému rozhodnutiu Mestského súdu v Prahe môže Majský podať sťažnosť, o ktorej bude následne rozhodovať Vrchný súd v Prahe. Ten už zamietol 25. augusta sťažnosť právoplatne odsúdeného podnikateľa voči rozhodnutiu Mestského súdu v Prahe, ktorý ho na začiatku augusta zobral do väzby.

Slovenská polícia na začiatku augusta potvrdila, že Majský bol zadržaný v pražskej nemocnici a stále platí, že nenastúpil do výkonu trestu na základe právoplatného rozsudku.

Viac k témam: Horizont Slovakia, skrachované nebankové spoločnosti, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Odsúdený Jozef Majský odmieta vydanie na Slovensko, chce dožiť v Česku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.