Piatok, 5. jún 2020
Slabý dážď  11,2 °C
Mimoriadne správy

Odborník varuje pred druhou vlnou epidémie, bude ešte horšia než tá prvá

 Webnoviny  22. apríl 2020  30
Odborník varuje pred druhou vlnou epidémie, bude ešte horšia než tá prvá

22.4.2020 (Webnoviny.sk) - Druhá vlna koronavírusu v Spojených štátoch by mohla byť ešte horšia než tá prvá. Uviedol to riaditeľ Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) Robert Redfield. Za nebezpečnejšiu ju považuje preto, že by sa pravdepodobne časovo zhodovala s chrípkovou sezónou. Pre americký systém zdravotníctva by tak podľa šéfa CDC znamenala "nepredstaviteľnú záťaž".

"Je možné, že dopad vírusu na našu krajinu nadchádzajúcu zimu bude v skutočnosti ešte ťažší než ten, ktorým práve prechádzame," uviedol Redfield v rozhovore pre americký denník Washington Post.

Zároveň vyzval kompetentných, aby sa pripravili na možnosť, že chrípka a ďalšia epidémia koronavírusu prídu v rovnakom čase.


Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu


Varovanie prichádza v čase, keď už viaceré americké štáty pristupujú k uvoľňovaniu reštriktívnych opatrení.

Redfield pritom upozorňuje, že práve pravidlá dodržiavania sociálnych odstupov sú pre zastavenie šírenia vírusu kľúčové.

Viac o téme Koronavírus


Spojené štáty registrujú viac ako 800-tisíc prípadov koronavírusu, čo je najviac na svete. Vyše 45-tisíc osôb tam už novému vírusu podľahlo.

Viac k témam: druhá vlna epidémie, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Odborník varuje pred druhou vlnou epidémie, bude ešte horšia než tá prvá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.