Utorok, 2. jún 2020
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Od legendárnej záchrany misie Apollo 13 uplynulo 50 rokov, verejná spomienka v USA nebude

 Webnoviny  10. apríl 2020  63
Od legendárnej záchrany misie Apollo 13 uplynulo 50 rokov, verejná spomienka v USA nebude

10.4.2020 (Webnoviny.sk) - Pri príležitosti 50. výročia záchrany astronautov z Apolla 13 sa neuskutoční žiadne verejné spomienkové podujatie. Oznámil to americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA). Dôvodom je pandémia koronavírusu. Namiesto toho NASA na internete zverejní početné historické videá, fotografie a audionahrávky.

Astronauti Jim Lovell, John Swigert a Fred Haise mali počas letu k Mesiacu približne 56 hodín po štarte z 11. apríla 1970 nehodu, keď výbuch jednej z kyslíkových nádrží vážne poškodil servisný modul. Príbeh misie, ktorej sa nepodarilo pristáť na Mesiaci, no s pomocou riadiaceho centra sa jej členovia 17. apríla 1970 bezpečne vrátili na Zem, sa napriek tomu stal legendou.

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v USA, vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk - Od legendárnej záchrany misie Apollo 13 uplynulo 50 rokov, verejná spomienka v USA nebude © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.