Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Ochrankár prezidenta Pavla údajne spáchal samovraždu, pri akte použil služobnú zbraň

 Webnoviny  14. august 2023  197  
Ochrankár prezidenta Pavla údajne spáchal samovraždu, pri akte použil služobnú zbraň

14.8.2023 (SITA.sk) - Jeden z ochrankárov českého prezidenta Petra Pavla údajne pred niekoľkými dňami spáchal samovraždu. Informuje o tom portál Novinky.cz s odvolaním sa na Rádio Prostor. Hrad ani polícia sa pre citlivosť k prípadu veľmi nechcú vyjadrovať, konštatuje web.

„Siahol si na život počas víkendu, použil pritom zrejme služobnú zbraň,“ cituje rádio zdroj z Pražského hradu. „Bol to skvelý, spoľahlivý a zapálený chlap. Vážil som si ho,“ povedal portálu Novinky.cz zdroj, ktorý však požiadal o zachovanie anonymity.

Hovorkyňa prezidenta Markéta Řeháková sa nechcela vyjadrovať a odkázala na políciu. Novinky pripomínajú, že hlavu štátu chránia policajti z Útvaru pre ochranu prezidenta, ktorý spadá pod policajné prezídium.

„Spravidla sa nevyjadrujeme k úmrtiam policajtov, pokiaľ priamo nesúvisia s výkonom povolania, a to s ohľadom na pozostalých. V tomto prípade nebudeme robiť výnimku,“ uviedol policajný hovorca Ondřej Moravčík.

Viac k témam: Český prezident, Hovorkyňa, ochranka, ochrankár, policajný hovorca, Samovražda
Zdroj: SITA.sk - Ochrankár prezidenta Pavla údajne spáchal samovraždu, pri akte použil služobnú zbraň © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.