Pondelok, 1. jún 2020
Polojasno  10,4 °C
Mimoriadne správy

Obžalovali kapitána lode Viking Sigyn, ktorá sa na Dunaji zrazila s menším plavidlom

 Webnoviny  28. november 2019  73
Obžalovali kapitána lode Viking Sigyn, ktorá sa na Dunaji zrazila s menším plavidlom

28.11.2019 (Webnoviny.sk) - Maďarskí prokurátori obžalovali kapitána výletnej lode, ktorá sa v máji zrazila na Dunaji s menším výletným plavidlom. Incident si vyžiadal 28 mŕtvych. Ako informovala prokuratúra v Budapešti, 64-ročný ukrajinský kapitán lode Viking Sigyn čelí obvineniam z nedbalého ohrozenia vodnej dopravy, ktoré viedlo k smrteľnej hromadnej katastrofe, a v 35 bodoch obžaloby aj z neposkytnutia pomoci.

Prokurátori žiadajú súd, aby kapitána uznal vinným a odsúdil ho na deväť rokov väzenia, ak prizná vinu a vzdá sa súdneho konania.

Viking Sigyn sa 29. mája zrazila v Budapešti s menšou výletnou loďou Hableány, na ktorej palube bolo 33 juhokórejských turistov a dvaja členovia posádky. Zrážku prežilo len sedem Juhokórejčanov. Telo jedného z turistov dosiaľ nenašli.

Viac k témam: Dunaj, zrážka lodi
Zdroj: Webnoviny.sk - Obžalovali kapitána lode Viking Sigyn, ktorá sa na Dunaji zrazila s menším plavidlom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.