Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -1,7 °C
Mimoriadne správy

Obyvatelia tlačia na francúzsku vládu, chcú povinné nosenie rúšok na pracoviskách i na verejnosti

 Webnoviny  15. august 2020  229
Obyvatelia tlačia na francúzsku vládu, chcú povinné nosenie rúšok na pracoviskách i na verejnosti

15.8.2020 (Webnoviny.sk) - Vo Francúzsku stúpa tlak na vládu, aby zaviedla povinnosť nosiť ochranné rúška na všetkých pracoviskách i na verejnosti. Dôvodom je rastúci počet prípadov nákazy novým koronavírusom.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vo Francúzsku


Parížska polícia v sobotu posilnila kontrolu nosenia masiek v zónach, kde predstavitelia hlavného mesta nariadili ich povinné nosenie, ako napríklad v okolí múzea Louvre a nákupnej oblasti Champs-Elysees.

Nariadenia sa rôznia


Polícia môže prikázať zatvorenie kaviarne, reštaurácie či baru alebo zakázať akékoľvek zhromaždenie viac ako desiatich ľudí v prípade, že účastníci nedodržiavajú sociálne odstupy a ďalšie hygienické opatrenia.

Viac o téme: Koronavírus


Nosenie rúšok na verejnosti, i na otvorených priestranstvách, je v súčasnosti povinné v stovkách francúzskych miest, no tieto pravidlá sa naprieč krajinou rôznia.

Zavedenie opatrení


Vo výzve zverejnenej v denníku Libération vyzvala skupina zdravotníckych pracovníkov na opätovné zavedenie práce z domu, ktorú Francúzi po dvoch mesiacoch prísnych obmedzení vo veľkej miere zrušili.

Francúzsko v piatok zaznamenalo ďalších 2 800 prípadov nákazy koronavírusom, čo predstavuje nárast oproti niekoľkým stovkám, ktoré denne pribúdali pred mesiacom. Veľká Británia v tejto súvislosti od soboty zaviedla povinnú karanténu pre ľudí prichádzajúcich z Francúzska.

Francúzi v piatok na nariadenie reagovali vyhlásením, že recipročne zavedú rovnaké opatrenia pre ľudí prichádzajúcich z Británie.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Francúzsku, ochranné rúška, výzva, zdravotníci
Zdroj: Webnoviny.sk - Obyvatelia tlačia na francúzsku vládu, chcú povinné nosenie rúšok na pracoviskách i na verejnosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.