Streda, 12. august 2020
Slnečno  25,4 °C
Mimoriadne správy

Obyvatelia Sydney bojujú za zrušenie novoročných ohňostrojov, státisíce podpísali petíciu

 Webnoviny  28. december 2019  57
Obyvatelia Sydney bojujú za zrušenie novoročných ohňostrojov, státisíce podpísali petíciu

28.12.2019 (Webnoviny.sk) - Vyše štvrť milióna Austrálčanov podpísalo petíciu za zrušenie novoročných ohňostrojov v Sydney a žiadajú použiť tieto peniaze na boj proti požiarom ohrozujúcim mesto. Podľa petície stáli minuloročné ohňostroje v meste približne 5,8 milióna austrálskych dolárov (3,6 milióna eur). Organizátori tiež uvádzajú, že svetelná šou by mohla "traumatizovať niektorých ľudí", ktorí už teraz majú problém s "nadmerným dymom v ovzduší".

Starostka mesta Clover Mooreová však oznámila, že ohňostroje sa budú konať ako zvyčajne. Podľa jej slov sa totiž plánujú 15 mesiacov vopred a väčšina rozpočtu je preto už vyčerpaná.

Austrálčania, ktorí petíciu Change.org podpísali, však považujú potenciálne konanie akcie za "urážku". "Austrálčania v celej krajine potrebujú peniaze na opätovnú výstavbu ich škôl a domovov. Je to vec priority a takto môžme ukázať, že sa o nich zaujímame," uviedol jeden zo signatárov.

Viac k témam: ohňostroj, petícia, Sydney
Zdroj: Webnoviny.sk - Obyvatelia Sydney bojujú za zrušenie novoročných ohňostrojov, státisíce podpísali petíciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.