Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  22,3 °C
Mimoriadne správy

Obnova infraštruktúry v Pásme Gazy bude stáť miliardy eur, vyhlásil Borrell

 Webnoviny  23. apríl 2024  141  
Obnova infraštruktúry v Pásme Gazy bude stáť miliardy eur, vyhlásil Borrell

23.4.2024 (SITA.sk) - Náklady na znovuvybudovanie infraštruktúry v Pásme Gazy budú najmenej 90 miliárd eur. Počas utorňajšieho vystúpenia na plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu v Štrasburgu to povedal šéf európskej diplomacie Josep Borrell.

To bol odhad z januára. Teraz to určite bude oveľa viac. Dovedna 60 % infraštruktúry v Pásme Gazy bolo poškodených a 35 % infraštruktúry bolo zničených,“ vyhlásil Borrell.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktPripomenul, že v Pásme Gazy trpia státisíce ľudí, pričom humanitárna pomoc musí prúdiť lepšie.

Každý musí robiť viac, aby chránil civilistov a zabránil humanitárnej katastrofe. Potrebujeme viac dostupných trás, čo ide veľmi pomaly a vo veľmi obmedzenom počte. Je potrebná lepšia distribúcia a kontrola, aby sme zmiernili utrpenie ľudí,“ dodal Borrell.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Humanitárna pomoc, Pásmo Gazy
Zdroj: SITA.sk - Obnova infraštruktúry v Pásme Gazy bude stáť miliardy eur, vyhlásil Borrell © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.