Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Obete útoku v nórskom Kongsbergu nezabil luk a šípy, podľa polície ich útočník pobodal

 Webnoviny  18. október 2021  76
Obete útoku v nórskom Kongsbergu nezabil luk a šípy, podľa polície ich útočník pobodal

18.10.2021 (Webnoviny.sk) - Obete stredajšieho útoku v nórskom Kongsbergu útočník nezabil lukom a šípmi. Polícia v pondelok objasnila, že hoci muž použil luk a šípy na útok, pred zabitiami sa ich zbavil. Päť ľudí zomrelo v dôsledku bodných zbraní. Informuje o tom spravodajský portál Euronews.

Ďalších ľudí útočník vážne zranil


Polícia podľa svojho vyhlásenia zhabala „bodné zbrane, ktoré možno spojiť s činmi“. Odmietla však poskytnúť bližšie informácie „pre dobro svedkov a obetí“, ktoré ešte nevypočula. Minulý týždeň polícia informovala, že zadržali tri zbrane vrátane luku a šípov.

Stredajší útok si okrem piatich mŕtvych vyžiadal aj najmenej troch vážne zranených, medzi nimi je aj policajt, ktorý bol v čase incidentu mimo služby.

Motívom môže byť choroba


Páchateľa Espena Andersena Braathena, 37-ročného dánskeho občana, krátko po jeho vyčíňaní zatkli a on sa k zabitiu priznal. Úrady ho držia na štyri týždne vo väzbe, z toho dva musí stráviť v izolácii, a má zákaz komunikácie.

Braathena identifikovali ako konvertitu na islam, ktorého evidovali pre prejavy radikalizácie. Polícia v pondelok pripomenula, že za motívom jeho konania je najpravdepodobnejšie choroba. Minulý týždeň informovala, že ho prijali do zdravotného ústavu, kde sa podrobí „úplnému súdnemu pozorovaniu“, aby sa zistilo, či bol v čase útoku príčetný.

Viac k témam: luk a šípy, Teroristický útok, Útok, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Obete útoku v nórskom Kongsbergu nezabil luk a šípy, podľa polície ich útočník pobodal © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.