Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  20,2 °C
Mimoriadne správy

Obchodná loď porušila spornú hranicu, juhokórejská armáda vystrelila varovné výstrely

 Webnoviny  27. november 2019  59
Obchodná loď porušila spornú hranicu, juhokórejská armáda vystrelila varovné výstrely

27.11.2019 (Webnoviny.sk) - Juhokórejská armáda vystrelila varovné výstrely s cieľom upozorniť severokórejskú obchodnú loď, ktorá narušila spornú morskú hranicu. Soul informoval, že je to druhý takýto prípad za uplynulé dva mesiace, pričom sa podľa neho loď dostala na sporné územie v dôsledku zlého počasia a problému s motorom.

Vzťahy medzi krajinami sú napäté. Severná Kórea v pondelok uviedla, že jej jednotky vykonali delostrelecké cvičenia blízko spornej morskej hranice s Južnou Kóreou, ktorá v utorok poslala do Pchjongjangu sťažnosť. V nej tvrdí, že cvičenia porušili minuloročné dohody medzi krajinami zamerané na obmedzenie vojenských nepriateľských akcií v pohraničí.

Viac k témam: Severná Kórea
Zdroj: Webnoviny.sk - Obchodná loď porušila spornú hranicu, juhokórejská armáda vystrelila varovné výstrely © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.