Sobota, 23. október 2021
Slnečno  5,3 °C
Mimoriadne správy

Nový Zéland upravil podmienky vstupu do krajiny, pricestovať budú môcť len plne zaočkované osoby

 Webnoviny   8. október 2021  38
Nový Zéland upravil podmienky vstupu do krajiny, pricestovať budú môcť len plne zaočkované osoby

8.10.2021 (Webnoviny.sk) - Na Nový Zéland budú môcť cestovať len tí, ktorí absolvovali úplné očkovanie voči ochoreniu COVID-19. Nariadenie novozélandskej vlády vstúpi do platnosti v pondelok 1. novembra.

Viac o téme: Koronavírus


Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Uznané budú všetky vakcíny


Nový Zéland uzná vakcináciu všetkými 22 očkovacími látkami, ktoré sú vo svete v obehu. Posledná dávka očkovacej látky musí byť ale podaná minimálne 14 dní pred vstupom do krajiny.

„Dôkaz o očkovaní sa bude povinne preukazovať pri rezervácii miesta v štátom riadenej karanténe po príchode na Nový Zéland, ako aj príslušníkovi hraničnej kontroly po prílete do krajiny,“ upozorňuje MZVEZ SR.

Povinná karanténa


Rezort diplomacie pripomína, že aj naďalej ostávajú v platnosti doterajšie cestovateľské reštrikcie a povinnosti, najmä obmedzený vstup cudzincov len pre vybrané kategórie a na základe vopred udelenej výnimky.

Ďalej sú to povinná 14-dňová karanténa po príchode v štátnych zariadeniach, ktorú si cestujúci hradí z vlastných prostriedkov a negatívny výsledok testovania na COVID-19 nie starší ako 72 hodín pri vstupe do lietadla cestou na Nový Zéland.

Viac k témam: Cestovanie covid-19, COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Nový Zéland upravil podmienky vstupu do krajiny, pricestovať budú môcť len plne zaočkované osoby © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.