Streda, 30. november 2022
Zamračené  2,3 °C
Mimoriadne správy

Nový britský premiér Rishi Sunak zostavuje svoju vládu, zostávajú v nej minister financií Hunt či šéf obrany Wallace

 Webnoviny  25. október 2022  35
Nový britský premiér Rishi Sunak zostavuje svoju vládu, zostávajú v nej minister financií Hunt či šéf obrany Wallace

25.10.2022 (Webnoviny.sk) -


Nový britský premiér Rishi Sunak zostavuje svoj vládny kabinet. Ako informuje spravodajský portál BBC, v novej vláde zostáva Jeremy Hunt, ktorý bude naďalej pôsobiť ako minister financií. Do tejto funkcie ho pred 11 dňami menovala predošlá premiérka Liz Truss.Za vicepremiéra a ministra spravodlivosti Sunak menoval Dominica Raaba. Na týchto postoch politik pôsobil aj vo vláde niekdajšieho ministerského predsedu Borisa Johnsona. Šéfom rezortu zahraničia zostáva James Cleverly.


Svoju funkciu ministra obrany si udržal aj Ben Wallace, ktorý v nej pôsobí od júla 2019. Jeho zotrvanie vo funkcii sa podľa BBC očakávalo vzhľadom na to, že vedie reakciu Spojeného kráľovstva na vojnu na Ukrajine.Viac k témam: Britská vláda
Zdroj: Webnoviny.sk - Nový britský premiér Rishi Sunak zostavuje svoju vládu, zostávajú v nej minister financií Hunt či šéf obrany Wallace © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.