Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  10,9 °C
Mimoriadne správy

Novozélandský súd uznal muža vinným z vraždy britskej turistky, uškrtil ju a telo zakopal

 Webnoviny  22. november 2019  65
Novozélandský súd uznal muža vinným z vraždy britskej turistky, uškrtil ju a telo zakopal

22.11.2019 (Webnoviny.sk) - Novozélandský súd uznal v piatok 27-ročného muža vinným z vraždy britskej turistky Grace Millaneovej. Dvadsaťdvaročná Britka z Essexu zomrela vlani v decembri na svoje narodeniny po schôdzke s mužom, s ktorým sa dohodla cez aplikáciu Tinder. Najprv s ním šla na niekoľko drinkov a následne do jeho hotelovej izby v Aucklande. Podľa prokuratúry muž mladú ženu uškrtil. Jeho meno zatiaľ nezverejnili.

Millaneová bola v krajine v rámci ročnej zahraničnej cesty, ktorú odštartovala v Peru. Dvadsaťdvaročná turistka pricestovala na Nový Zéland vlani v novembri a naposledy ju tam videli 1. decembra.

Keď sa na ďalší deň, keď mala narodeniny, neozvala, a potom ani ďalšie dni, rodina sa začala o ňu obávať. Jej telo našli o týždeň neskôr zakopané v lese približne desať metrov od cesty v oblasti Waitakere Ranges.

Viac k témam: turistka, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Novozélandský súd uznal muža vinným z vraždy britskej turistky, uškrtil ju a telo zakopal © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.