Piatok, 5. jún 2020
Slabý dážď  11,2 °C
Mimoriadne správy

Novozélandská premiérka Ardernová a jej vláda si znížili platy o 20 percent, považuje to za prejav vodcovstva

 Webnoviny  15. apríl 2020  22
Novozélandská premiérka Ardernová a jej vláda si znížili platy o 20 percent, považuje to za prejav vodcovstva

15.4.2020 (Webnoviny.sk) - Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová a členovia jej vlády sa na ďalších šesť mesiacov zriekli 20 % svojho platu.

Dôvodom je celosvetová pandémia nového koronavírusu, v dôsledku ktorej mnohí obyvatelia ostrova zostali bez práce alebo sú závislí od mzdových dotácií. Dodala, že zníženie platov neovplyvní vládnu fiškálnu politiku, ale je "prejavom vodcovstva", ktoré prevzal jej kabinet.

Viac o téme: Koronavírus


Nový Zéland dostal pochvalu za reakciu súvisiacu so šírením vírusu. Premiérka 19. marca zatvorila hranice pre zahraničných turistov a 23. marca oznámila uzatvorenie krajiny na štyri týždne. Doteraz nahlásili 1386 infikovaných a deväť mŕtvych.

Ardernová minulý týždeň sprísnila obmedzenia a všetci občania Nového Zélandu, ktorí prichádzajú zo zahraničia, musia byť dva týždne v určenom karanténnom zariadení, teda nie v domácej izolácii.

Viac k témam: COVID-19, karanténa, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Novozélandská premiérka Ardernová a jej vláda si znížili platy o 20 percent, považuje to za prejav vodcovstva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.