Piatok, 7. august 2020
Slnečno  22,9 °C
Mimoriadne správy

Novinári v Albánsku protestujú pred parlamentom proti novej legislatíve, ohrozila by slobodu slova

 Webnoviny  18. december 2019  49
Novinári v Albánsku protestujú pred parlamentom proti novej legislatíve, ohrozila by slobodu slova

18.12.2019 (Webnoviny.sk) - Desiatky novinárov protestovali v stredu pred albánskym parlamentom, v ktorom poslanci prerokúvajú "balík opatrení proti nactiutŕhaniu". Ten by umožnil trestať online médiá vysokými pokutami a dal by mimoriadne právomoci vládnym regulátorom médií.

Pätnásť novinárskych a občianskych organizácií vyzvalo v tejto súvislosti parlament, aby odmietol vládou navrhnutú legislatívu, ktorá by podľa nich "ohrozila slobodu slova a slobodu médií v krajine a dostala sa do rozporu s medzinárodnými princípmi".

Protestujúci novinári uviedli, že sa v prípade schválenia opatrení obrátia na ústavný súd. Návrh už kritizovali aj zahraničné organizácie, podľa ktorých nespĺňa medzinárodné štandardy.

Viac k témam: albánsky parlament, pokuty, sloboda médií, sloboda slova
Zdroj: Webnoviny.sk - Novinári v Albánsku protestujú pred parlamentom proti novej legislatíve, ohrozila by slobodu slova © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.