Štvrtok, 11. august 2022
Prevažne slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Nórsko, Dánsko a Island pomôžu Švédsku a Fínsku, keby na nich niekto zaútočil pred vstupom do NATO

 Webnoviny  16. máj 2022  46
Nórsko, Dánsko a Island pomôžu Švédsku a Fínsku, keby na nich niekto zaútočil pred vstupom do NATO

16.5.2022 (Webnoviny.sk) - Nórsko, Dánsko a Island sľúbili Fínsku a Švédsku, že ich pred získaním členstva v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO) v prípade útoku budú chrániť. Uviedol to nórsky premiér Jonas Gahr Störe, na ktorého sa odvoláva spravodajský portál Sky News.

„Spolu s Dánskom a Islandom je Nórsko pripravené pomôcť svojim severským susedom všetkými potrebnými prostriedkami, ak sa stanú obeťou agresie na ich území pred získaním členstva v NATO,“ vyjadril sa predseda nórskej vlády.

Severské krajiny vyjadrili podporu svojim regionálnym partnerom po tom, čo švédska premiérka Magdalena Anderssonová oznámila, že sa Švédsko pridá k Fínsku a požiada o členstvo v NATO.

Viac k témam: vstup do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk - Nórsko, Dánsko a Island pomôžu Švédsku a Fínsku, keby na nich niekto zaútočil pred vstupom do NATO © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.