Streda, 23. jún 2021
Zamračené  23,9 °C
Mimoriadne správy

Niektoré časti Mexika sú koronavírusom zasiahnuté natoľko, až nemajú tlačivá na úmrtné listy

 Webnoviny   5. september 2020  145
Niektoré časti Mexika sú koronavírusom zasiahnuté natoľko, až nemajú tlačivá na úmrtné listy

5.9.2020 (Webnoviny.sk) - Pandémia nového koronavírusu zasiahla Mexiko tak ťažko, že vlády v niektorých štátoch už nemajú tlačivá na úmrtné listy, píše agentúra AP. Federálne tlačivá začali chýbať už pred zhruba 15 až 20 dňami. Uviedli to v piatok miestni predstavitelia, podľa ktorých už zásoby vyčerpali napríklad štáty Baja California a Mexiko a tiež hlavné mesto Mexiko.

Viac o téme: Koronavírus


Úrady tvrdia, že už poslali do tlače a distribuujú milión nových tlačív. Úmrtné listy tlačia na tlačivá so špecifickými prvkami, pretože v minulosti boli problémy s ich falšovaním.

Mexiko má štvrtý najvyšší počet úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 na svete. V piatok pribudlo v krajine 522 nových úmrtí, čím sa celkový počet vyšplhal na 66 851. Úrady tiež v piatok potvrdili 6 196 nových infekcií, v dôsledku čoho počet všetkých prípadov stúpol na 623 090.

Viac k témam: doklady, Koronavírus, Pandémia, smrť
Zdroj: Webnoviny.sk - Niektoré časti Mexika sú koronavírusom zasiahnuté natoľko, až nemajú tlačivá na úmrtné listy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.