Utorok, 25. august 2026
Mimoriadne správy
- Francúzsky turista zahynul v kalifornskom Údolí smrti, v neznesiteľnej horúčave hľadal pomoc
- Bývalú zástupkyňu šéfa kancelárie ukrajinského prezidenta vzali do väzby
- OSN a Červený kríž bijú na poplach; vražedné roboty sú už nebezpečne blízko
- Hoekstra: EÚ musí okamžite investovať miliardy, inak za klimatické škody zaplatí ešte viac
- Gangy na Haiti zavraždili pri útoku na kostol približne 40 vysídlených ľudí
Nie sú ničím výnimočné, reagoval prezident Putin na opozičné demonštrácie v Moskve
Webnoviny 13. august 2019 750
13.8.2019 (Webnoviny.sk) - Kremeľ v utorok prerušil týždne mlčania k opozičným protestom a policajnému násiliu v Moskve. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov povedal, že prezident Vladimir Putin nepovažuje zvýšenú mieru nespokojnosti za ničím významnú.
Najväčšia demonštrácia za osem rokov
V ruskej metropole sa tri po sebe idúce víkendy konali veľké opozičné protesty, pričom polícia zatkla viac než tisíc osôb.
Sobotná demonštrácia bola podľa odhadov najväčšia za posledných osem rokov. Veľké protesty nasledujú po niekoľkých menších zorganizovaných skôr počas tohto leta.
Nie sú ničím výnimočné
Utorkové stanovisko Kremľa je prvým oficiálnym vyjadrením k týmto udalostiam. Ako Peskov povedal, Putin protesty nekomentoval, pretože si nemyslí, že sú niečím "výnimočné".
"Protesty sa konajú v mnohých krajinách," skonštatoval Peskov a dodal, že v Rusku sú iné dôležitejšie veci, o ktoré sa musí prezident starať.
Viac k témam: demonštrácia, opozícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Nie sú ničím výnimočné, reagoval prezident Putin na opozičné demonštrácie v Moskve © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Štyri krajiny Európskej únie chcú spolu s USA obnoviť rokovania medzi Srbskom a Kosovom
Tradičné chute Šariša prinesú do Prešova jedlá, folklór aj program pre rodiny
Vyšetrovanie MOM-iek pokračuje. Fico chce vedieť, kde skončili peniaze – VIDEO
Uznávaný slovenský maliar Martin Augustín kreslí svetoznámeho autora Paula Coelha