Streda, 5. august 2020
Oblačno  15 °C
Mimoriadne správy

Nie sú ničím výnimočné, reagoval prezident Putin na opozičné demonštrácie v Moskve

 Webnoviny  13. august 2019  47
Nie sú ničím výnimočné, reagoval prezident Putin na opozičné demonštrácie v Moskve

13.8.2019 (Webnoviny.sk) - Kremeľ v utorok prerušil týždne mlčania k opozičným protestom a policajnému násiliu v Moskve. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov povedal, že prezident Vladimir Putin nepovažuje zvýšenú mieru nespokojnosti za ničím významnú.

Najväčšia demonštrácia za osem rokov


V ruskej metropole sa tri po sebe idúce víkendy konali veľké opozičné protesty, pričom polícia zatkla viac než tisíc osôb.

Sobotná demonštrácia bola podľa odhadov najväčšia za posledných osem rokov. Veľké protesty nasledujú po niekoľkých menších zorganizovaných skôr počas tohto leta.

Nie sú ničím výnimočné


Utorkové stanovisko Kremľa je prvým oficiálnym vyjadrením k týmto udalostiam. Ako Peskov povedal, Putin protesty nekomentoval, pretože si nemyslí, že sú niečím "výnimočné".

"Protesty sa konajú v mnohých krajinách," skonštatoval Peskov a dodal, že v Rusku sú iné dôležitejšie veci, o ktoré sa musí prezident starať.

Viac k témam: demonštrácia, opozícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Nie sú ničím výnimočné, reagoval prezident Putin na opozičné demonštrácie v Moskve © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.