Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  7 °C
Mimoriadne správy

Nezvyčajná vlna horúčav spôsobila na Sibíri lesné požiare, za týždeň sa päťnásobne zväčšili

 Webnoviny  27. jún 2020  180
Nezvyčajná vlna horúčav spôsobila na Sibíri lesné požiare, za týždeň sa päťnásobne zväčšili

27.6.2020 (Webnoviny.sk) - Lesné požiare na Sibíri sa za posledný týždeň zväčšili takmer päťnásobne. Informovala o tom ruská federálna služba vzdušnej ochrany lesov Avialesochrana. Požiare sa rozhoreli v čase nezvyčajnej vlny horúčav, ktorá postihla väčšinu Sibíri.

V meste Verchojansk ležiacom za polárnym kruhom sa minulú sobotu ortuť teplomera vyšplhala údajne na viac než 38 stupňov Celzia. Pokiaľ sa toto meranie potvrdí, šlo by o najhorúcejší deň, aký kedy v Arktíde zaznamenali.

Vzdušná ochrana lesov v sobotu uviedla, že na Sibíri horí 1,15 milióna hektárov lesa v ťažko dostupných oblastiach. Najhoršie postihnutá je práve Jakutská republika, kde sa nachádza aj mesto Verchojansk. Tam horí 929-tisíc hektárov územia.

Viac k témam: extrémne počasie, horúčavy, lesné požiare, lesný požiar, požiar, Sibír
Zdroj: Webnoviny.sk - Nezvyčajná vlna horúčav spôsobila na Sibíri lesné požiare, za týždeň sa päťnásobne zväčšili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.