Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Nezaočkovaní zamestnanci United Airlines by mohli prísť o prácu

 Webnoviny  29. september 2021  88
Nezaočkovaní zamestnanci United Airlines by mohli prísť o prácu

29.9.2021 (Webnoviny.sk) - Takmer 600 zamestnancov americkej spoločnosti United Airlines čelí hrozbe prepustenia po tom, čo porušili firemnú politiku v oblasti očkovania proti ochoreniu COVID-19. Veľká väčšina zo 67-tisíc zamestnancov aeroliniek v stanovenom termíne do pondelka predložila doklad o očkovaní, informuje portál bbc.com.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína


Letecký prepravca so sídlom v Chicagu požiadavky týkajúce sa očkovania zamestnancom tlmočil v auguste. Strata zamestnania hrozí 593 pracovníkom, ktorí sa odmietli nechať zaočkovať proti koronavírusu a nepožiadali o výnimku z náboženských alebo zdravotných dôvodov.

Spoločnosť uviedla, že v otázke prepúšťania sa bude riadiť pravidlami uvedenými v dohodách s odbormi. Celý proces tak môže podľa BBC trvať týždne až mesiace.

Minulý týždeň predstavitelia United Airlines informovali, že proti koronavírusu je už plne zaočkovaných 97 percent jej zamestnancov.

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Nezaočkovaní zamestnanci United Airlines by mohli prísť o prácu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.