Sobota, 22. január 2022
Polojasno  -3,6 °C
Mimoriadne správy

New York zaviedol tvrdé pravidlá, neočkovaní sa do reštaurácie či iných zariadení nedostanú

 Webnoviny  17. august 2021  119
New York zaviedol tvrdé pravidlá, neočkovaní sa do reštaurácie či iných zariadení nedostanú

17.8.2021 (Webnoviny.sk) - V New Yorku od utorka začali platiť pravidlá, na základe ktorých musia reštaurácie, telocvične či múzeá od zákazníkov vyžadovať potvrdenie o vakcinácii proti ochoreniu COVID-19. Kontrola nových pravidiel sa však začne až od 13. septembra.

Starosta New Yorku Bill de Blasio dúfa, že nové pravidlá presvedčia viac ľudí, aby sa dali zaočkovať. Ak to neurobia, tak podľa starostu riskujú, že sa nedostanú do mnohých kultúrnych zariadení mesta.

Viac o téme: Koronavírus


Smernicu o vakcinácii v New Yorku starosta prvý raz ohlásil pred dvomi týždňami. Odvtedy podľa údajov mesta aspoň jednu dávku očkovacej látky proti koronavírusu dostalo viac ako 301-tisíc ľudí. Doteraz je v New Yorku aspoň jednou dávkou zaočkovaných 5,2 milióna z 8,8 milióna obyvateľov mesta a takmer 5 miliónov je vakcinovaných úplne.

Nové pravidlá sú súčasťou najnovšej kampane mesta s cieľom mať pandémiu pod kontrolou. Rýchle šírenie delta variantu vírusu totiž spôsobilo, že počet infekcií a hospitalizácií prudko stúpol. Za uplynulých sedem dní v New Yorku v priemere hlásili dvetisíc nových nákaz denne. Koncom júna to bolo len zhruba 200 nových infekcií denne.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, New York, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - New York zaviedol tvrdé pravidlá, neočkovaní sa do reštaurácie či iných zariadení nedostanú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.