Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  7 °C
Mimoriadne správy

New York obnovil reštrikčné opatrenia, zaviedol karanténu pre osem amerických štátov

 Webnoviny  25. jún 2020  133
New York obnovil reštrikčné opatrenia, zaviedol karanténu pre osem amerických štátov

25.6.2020 (Webnoviny.sk) - Štáty New York, New Jersey a Connecticut požiadali ľudí cestujúcich z iných amerických štátov, kde je počet prípadov ochorenia COVID-19 na vzostupe, aby absolvovali 14-dňovú samoizoláciu. Guvernér New Jersey Phil Murphy povedal, že ľudia v troch menovaných štátoch si "prešli peklom" a nechcú už absolvovať "ďalšie kolo" vírusových infekcií.

Počet nakazených narastá


Niektoré južné a západné štáty hlásili tento týždeň rekordné počty nakazených. Karanténa bude platiť pre Alabamu, Arkansas, Arizonu, Floridu, Severnú Karolínu, Južnú Karolínu, Texas a Utah, povedal novinárom guvernér New Yorku Andrew Cuomo.

Ľudia prichádzajúci z týchto štátov, medzi nimi aj obyvatelia New Yorku, New Jersey a Connecticutu, budú musieť v rámci prevencie na 14 dní do izolácie.

Rúška hrajú prim


University of Washington predpokladá, že do októbra stúpne počet obetí v USA na 180-tisíc alebo na 146-tisíc, pokiaľ by 95 percent Američanov nosilo rúška.

Doteraz Spojené štáty registrujú vyše 2,3 milióna prípadov a viac ako 121-tisíc úmrtí. Podľa zdravotníckych úradov budú nadchádzajúce týždne, čo sa týka potláčania pandémie, kľúčové.

Viac o téme KoronavírusViac k témam: COVID-19, karanténa, Koronavírus, rúška
Zdroj: Webnoviny.sk - New York obnovil reštrikčné opatrenia, zaviedol karanténu pre osem amerických štátov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.