Streda, 26. február 2020
Oblačno  4,1 °C
Mimoriadne správy

Nepokoje vyhnali zo Sudánu do Čadu za uplynulý mesiac podľa OSN viac než jedenásťtisíc ľudí

 Webnoviny  28. január 2020  24
Nepokoje vyhnali zo Sudánu do Čadu za uplynulý mesiac podľa OSN viac než jedenásťtisíc ľudí

28.1.2020 (Webnoviny.sk) - Zo západosudánskeho regiónu Dárfúr ušlo za minulý mesiac do susedného Čadu v dôsledku nepokojov medzi kmeňmi viac ako jedenásťtisíc ľudí. V utorok o tom informoval Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR).

Strety vyvrcholili v decembri v meste Genena. Zomrelo už viac ako 30 osôb, vrátane žien a detí a ďalších zhruba 60 utrpelo zranenia.

Hovorca UNHCR Babar Baloch dodal, že približne štyritisíc obyvateľov ušlo len za uplynulý týždeň. Podľa jeho odhadov v rámci krajiny opustilo svoje domovy približne 46-tisíc ľudí.

Utečenci, ktorí prekročili hranicu, sú podľa UNHCR rozptýlení v dedinách v čadskej provincii Ouddai, ktorá už hostí 128-tisíc sudánskych utečencov.

"Podmienky sú zlé. Väčšina z nich zostáva v otvorených alebo provizórnych prístreškoch, kde sú minimálne chránení. Potrebujú jedlo a vodu, zdravotné podmienky sú znepokojujúce," povedal Baloch.

Viac k témam: Dárfúr, nepokoje, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Nepokoje vyhnali zo Sudánu do Čadu za uplynulý mesiac podľa OSN viac než jedenásťtisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.