Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Neočkovaní Rakúšania môžu dostať pokutu do 3 600 eur, platí to pre osoby od 14 rokov
9.12.2021 (Webnoviny.sk) - Rakúsko plánuje ukladať ľuďom, ktorí sa budú vyhýbať povinnému očkovaniu proti koronavírusu, pokuty do sumy 3 600 eur. Povinnú vakcináciu chce krajina zaviesť vo februári pre všetkých občanov vo veku od 14 rokov. Informoval o tom vo štvrtok minister zdravotníctva Wolfgang Mückstein.
Zavedenie povinného očkovania rakúska vláda ako prvá v Európe ohlásila minulý mesiac. V uplynulých týždňoch načrtla podrobnosti navrhovanej legislatívy, pričom v tom má podporu dvoch z troch opozičných strán.
Viac o téme: Koronavírus
Šéf rezortu zdravotníctva uviedol, že výnimku z povinného očkovania budú mať tehotné ženy, hoci zdôraznil, že aj pre ne sa vakcinácia odporúča. Očkovať sa nebudú musieť ani ľudia, ktorým v tom bráni zdravotný stav, a ľudia, u ktorých ešte neuplynulo šesť mesiacov od zotavenia sa z ochorenia COVID-19. V prípade ľudí, ktorí sa nedajú zaočkovať a nevzťahuje sa na nich výnimka, náčrt legislatívy ráta s pokutou do sumy 3 600 eur.
Pri určení výšky pokuty sa však do úvahy bude brať príjem a finančné záväzky sankcionovaných ľudí. V Rakúsku je doteraz zaočkovaných 68 percent populácie, čo je v porovnaní so zvyškom západnej Európy relatívne nízka miera.
Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku, Očkovanie proti koronavírusu, Pokuty, Povinné očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Neočkovaní Rakúšania môžu dostať pokutu do 3 600 eur, platí to pre osoby od 14 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová