Streda, 30. november 2022
Zamračené  1,9 °C
Mimoriadne správy

Nenoste kráľovnej sendviče s marmeládou, vyzývajú smútiacich ľudí (video)

 Webnoviny  13. september 2022  43
Nenoste kráľovnej sendviče s marmeládou, vyzývajú smútiacich ľudí (video)

13.9.2022 (Webnoviny.sk) - Pracovníci zodpovední za údržbu parku pred Buckinghamským palácom v Londýne vyzvali návštevníkov, aby v ňom nenechávali sendviče s marmeládou ako poctu zosnulej kráľovnej Alžbete II. Argumentovali tým, že to má „negatívny vplyv na divokú prírodu v parku“.

Viac o téme: Úmrtie kráľovnej Alžbety II.Zobraziť fotogalériu k článku:
Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II. (fotografie)

Niektorí smútiaci nechali občerstvenie spolu s kvetinovými poctami v Buckinghamskom paláci a susednom Green Parku. Sendviče sú odkazom na komediálny náčrt s kráľovnou a animovaným medveďom Paddingtonom, ktorý bol natočený k platinovému jubileu zosnulej panovníčky začiatkom tohto roka. Vo videu vtedy kráľovná vtipne povedala, že je ako medveď Paddington a sendviče s marmeládou si odkladá do kabelky „na neskôr“.Viac k témam: Buckinghamský palác, Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Webnoviny.sk - Nenoste kráľovnej sendviče s marmeládou, vyzývajú smútiacich ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.