Nedeľa, 9. august 2020
Slnečno  18,4 °C
Mimoriadne správy

Nemecký poslanec čiernej pleti našiel na oknách svojej kancelárie diery po strelách

 Webnoviny  15. január 2020  54
Nemecký poslanec čiernej pleti našiel na oknách svojej kancelárie diery po strelách

15.1.2020 (Webnoviny.sk) - Karamba Diaby, černošský poslanec nemeckého Bundestagu, v piatok našiel na oknách svojej kancelárie vo východonemeckom Halle diery po strelách. Informoval o tom na Facebooku, pričom pripomenul, že nejde o prvý útok na jeho kanceláriu. Už v minulosti mu na nej vybili okná.

Karamba Diaby pochádza zo Senegalu, a do Bundestagu sa dostal v roku 2013 za Sociálnodemokratickú stranu Nemecka (SPD) ako jeden z dvojice prvých černošských spolkových poslancov. Už od začiatku svojho pôsobenia v politike čelí neustálym útokom a vyhrážkam zo strany sympatizantov nemeckej krajnej pravice. Tí zrejme stáli aj za najnovším útokom na jeho kanceláriu.

Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas v stredu útok označil za "odporný a odsúdeniahodný".

Viac k témam: streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecký poslanec čiernej pleti našiel na oknách svojej kancelárie diery po strelách © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.