Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  22,3 °C
Mimoriadne správy

Nemecký kancelár Scholz varuje pred nárastom pravicových populistov, dôvodom sú blížiace sa eurovoľby

 Webnoviny   7. apríl 2024  152  
Nemecký kancelár Scholz varuje pred nárastom pravicových populistov, dôvodom sú blížiace sa eurovoľby

7.4.2024 (SITA.sk) - Nemecký kancelár Olaf Scholz v sobotu varoval pred hrozbou pravicového populizmu v súvislosti s blížiacimi sa voľbami do Európskeho parlamentu. Učinil tak v prejave na zhromaždení stredoľavých európskych strán v rumunskej Bukurešti.

Scholz pricestoval do rumunskej metropoly na konferenciu Strany európskych socialistov (PES), ktorá je súčasťou skupiny socialistov a demokratov, druhej najväčšej v europarlamente. Voliči v 27 členských krajinách pôjdu k urnám od 6. do 9. júna.

„Pravicoví populisti vedú predvolebné kampane proti našej zjednotenej Európe,“ povedal nemecký líder v Paláci parlamentu, kde sa konala spomenutá konferencia. „Sú pripravení zničiť to, čo sme pre deti vybudovali. Vyvolávajú sentiment voči utečencom a menšinám.“

Scholz povedal, že prosperujúca EÚ schopná „dotiahnuť veci do konca“ je „najlepšou odpoveďou na populizmus a autokratov“. Prisľúbil tiež pokračujúcu podporu Ukrajine a povedal, že je to „kľúč k obnoveniu mieru v Európe“.

Viac k témam: Nemecký kancelár, podpora ukrajiny, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk - Nemecký kancelár Scholz varuje pred nárastom pravicových populistov, dôvodom sú blížiace sa eurovoľby © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.