Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Nemecký Inštitút Roberta Kocha bol terčom podpaľačov, ochranka plamene rýchlo uhasila

 Webnoviny  25. október 2020  118
Nemecký Inštitút Roberta Kocha bol terčom podpaľačov, ochranka plamene rýchlo uhasila

25.10.2020 (Webnoviny.sk) - Niekoľko ľudí v Berlíne v nedeľu ráno zaútočilo zápalnými látkami na Inštitút Roberta Kocha, ktorý zodpovedá na celoštátnej úrovni za kontrolu a prevenciu chorôb. Informovala o tom nemecká polícia.

Útok si všimla ochranka a dokázala plamene rýchlo uhasiť. Nikto nebol zranený. Incident začala prešetrovať kriminálna polícia s podozrením, že útok bol pravdepodobne politicky motivovaný.

Inštitút Roberta Kocha okrem iného monitoruje vývoj počtu prípadov koronavírusu v Nemecku. Zverejňuje denné počty nových infekcií a poskytuje poradenstvo vláde a verejnosti, ako bojovať proti pandémii s cieľom, aby sa nedostala spod kontroly.

Hoci väčšina Nemcov podporuje kroky vlády v boji proti pandémii, niektorí riziká vírusu bagatelizujú.

V nedeľu inštitút informoval, že predošlý deň v Nemecku pribudlo 11 176 nových infekcií, čo bolo takmer dvojnásobne viac ako pred týždňom. Ďalších 29 obyvateľov krajiny ochoreniu COVID-19 podľahlo, čím celkový počet obetí stúpol na 10 032.

Viac k témam: útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecký Inštitút Roberta Kocha bol terčom podpaľačov, ochranka plamene rýchlo uhasila © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.