Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Nemecko stiahne fregatu z operácie Európskej únie zameranej proti pašovaniu migrantov
Webnoviny 23. január 2019 713
BERLÍN 23. januára (WebNoviny.sk) - Nemecko stiahne svoju fregatu z operácie Európskej únie (EÚ) zameranej proti pašovaniu migrantov v Stredozemnom mori. Dôvodom sú nezhody okolo budúcnosti misie.
Hovorca nemeckého ministerstva obrany Frank Fähnrich v stredu povedal, že rozhodnutie nenahradiť odchádzajúcu fregatu prijali za účelom "poskytnutia priestoru politickej diskusii". Dodal však, že Nemecko bude naďalej na operáciu Sofia prispievať personálom.
Mandát misie má vypršať v marci. Taliansko sa bráni voči tomu, aby migrantov, ktorých zachránia lode EÚ, vozili najprv do Talianska. Fähnrich povedal, že európske lode zachránili v rámci misie už okolo 45-tisíc migrantov, hoci ich primárnym cieľom je brániť pašovaniu migrantov.
Viac k témam: Európska únia, migranti, pašovanie ľudí, utečenci, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko stiahne fregatu z operácie Európskej únie zameranej proti pašovaniu migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Fond na podporu umenia rozdelil výzvy, záujem o dotácie presiahol sto miliónov eur
Fico sa zastal svojho syna: Odmenu dostáva legálne, s kauzou Šimečkovcov sa to nedá porovnať – VIDEO