Streda, 23. jún 2021
Zamračené  23,4 °C
Mimoriadne správy

Nemecko pôjde do čiastočného lockdownu, chce sa vyhnúť celoštátnemu stavu núdze

 Webnoviny  28. október 2020  150
Nemecko pôjde do čiastočného lockdownu, chce sa vyhnúť celoštátnemu stavu núdze

28.10.2020 (Webnoviny.sk) - V Nemecku bude v novembri platiť čiastočný lockdown, ktorý vstúpi do platnosti v pondelok. Po rokovaniach s premiérmi 16 spolkových krajín to oznámila nemecká kancelárka Angela Merkelová.

Politička zároveň vyzvala na "veľké národné úsilie" v boji proti koronavírusu, informuje spravodajský portál BBC.

Obmedzené sociálne kontakty


V rámci čiastočného lockdownu budú v Nemecku sociálne kontakty obmedzené len na dve domácnosti s maximálne desiatimi ľuďmi.

Bude pozastavený turizmus, zatvorené tetovacie a masážne salóny a bary, reštaurácie zase budú obmedzené len na donášku jedla. Školy a škôlky naopak zostanú otvorené.

Konať musia teraz


Menším firmám, ktoré ťažko zasiahne lockdown, vyplatia náhradu až do výšky 75% ich tržieb z novembra 2019, uvádza BBC.

Merkelová vysvetlila, že musia konať teraz, aby sa vyhli celoštátnemu stavu núdze. Predpokladá sa, že sa s premiérmi spolkových krajín 11. novembra znova stretnú, aby zhodnotili situáciu.

Viac k témam: Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko pôjde do čiastočného lockdownu, chce sa vyhnúť celoštátnemu stavu núdze © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.