Pondelok, 24. január 2022
Slnečno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Nemecko chce podať pomocnú ruku chudobnejším krajinám, plánuje im darovať 75 miliónov dávok vakcín

 Webnoviny  29. december 2021  48
Nemecko chce podať pomocnú ruku chudobnejším krajinám, plánuje im darovať 75 miliónov dávok vakcín

29.12.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecko plánuje darovať chudobnejším krajinám ďalších 75 miliónov dávok vakcín. V rozhovore pre mediálnu skupinu Redaktionsnetzwerk Deutschland to povedala ministerka pre medzinárodný rozvoj Svenja Schulze.

Viac o téme: Koronavírus


Ako uviedla, Nemecko dosiahlo svoj cieľ v roku 2021 darovať 100 miliónov dávok očkovacích látok. „Ale nemôžeme to tak nechať. Pre budúci rok plánujeme ďalšie darovanie najmenej 75 miliónov dávok,“ vyhlásila.

Schulze tiež povedala, že súhlasí s ministrom zdravotníctva, že dary nemôžu ísť na úkor nemeckej očkovacej kampane. Tú sa úrady snažia udržať v rýchlom tempe, keďže sa šíri nákazlivejší variant koronavírusu omikron. „Súhlasíme, že môžeme dosiahnuť obe veci: zásobovať naše vlastné obyvateľstvo aj chudobnejšie krajiny,“ doplnila ministerka.

Viac k témam: COVID-19, Očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko chce podať pomocnú ruku chudobnejším krajinám, plánuje im darovať 75 miliónov dávok vakcín © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.