Piatok, 21. január 2022
Jasno  -4,7 °C
Mimoriadne správy

Nemecká vláda vynaloží na pomoc ľuďom postihnutým ničivými povodňami štyristo miliónov eur

 Webnoviny  21. júl 2021  126
Nemecká vláda vynaloží na pomoc ľuďom postihnutým ničivými povodňami štyristo miliónov eur

21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecký vládny kabinet v stredu schválil program bezprostrednej pomoci obetiam minulotýždňových povodní v celkovom objeme zhruba 400 miliónov eur.

Minister financií Olaf Scholz uviedol, že polovicu zdrojov poskytne federálna vláda a ďalšiu polovicu vlády spolkových krajín. Ako dodal, v prípade, že bude potrebných viac peňazí, program rozšíria. „Chceme spraviť to, čo je potrebné, aby sme pomohli každému,“ uviedol minister.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsiahle záplavy naprieč Európou (fotografie)

Ďalšie miliardy eur plánuje vláda vyčleniť na obnovu zasiahnutých oblastí. Konkrétna čiastka bude známa, keď úrady získajú lepší prehľad o rozsahu škôd. S úsilím o obnovu sa začne bez zdržania, skonštatoval Scholz.

Ničivé povodne si vo viacerých častiach Nemecka minulý týždeň vyžiadali najmenej 171 ľudských životov.

Viac k témam: povodne, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká vláda vynaloží na pomoc ľuďom postihnutým ničivými povodňami štyristo miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.