Utorok, 18. jún 2019
Malá oblačnosť  15,4 °C
Mimoriadne správy

Nemecká vláda schválila zjednodušenie odstrelu vlkov, ohrozený druh je nebezpečný pre ovce

 Webnoviny  22. máj 2019  26
Nemecká vláda schválila zjednodušenie odstrelu vlkov, ohrozený druh je nebezpečný pre ovce

BERLÍN 22. mája (WebNoviny.sk) - Nemecký kabinet v stredu schválil nové pravidlá prístupu k vlkom, ktoré výrazne zjednodušujú možnosť ich odstrelu, napriek tomu, že ide o ohrozený druh. Za povolenie strieľania vlkov dlho lobovalo ministerstvo poľnohospodárstva, ktoré argumentovalo najmä tým, že vlky predstavujú nebezpečenstvo pre ovce a iné domáce zvieratá.

Podľa schválenej novely, ktorú musí ešte potvrdiť parlament, bude po novom povolené strieľať vlky aj v prípade, ak nebude zrejmé, ktorý člen vlčej svorky zabil ovcu alebo iné domáce zviera.

Ministerstvo poľnohospodárstva okrem toho presadzovalo povolenie odstrelu vlkov aj bez toho, aby toto zviera napadlo ovce, čisto v rámci "preventívnych opatrení". Proti tomu sa však postavilo ministerstvo životného prostredia.

V Nemecku žije podľa oficiálnych údajov 75 vlčích svoriek, pričom jedna svorka pozostáva v priemere z piatich až desiatich jedincov.

Viac k témam: odstrel, vlk
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká vláda schválila zjednodušenie odstrelu vlkov, ohrozený druh je nebezpečný pre ovce © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.