Sobota, 28. marec 2020
Jasno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Nemecká vláda odsúhlasila návrh zákona, sociálne siete budú hlásiť prejavy nenávisti na internete

 Webnoviny  19. február 2020  19
Nemecká vláda odsúhlasila návrh zákona, sociálne siete budú hlásiť prejavy nenávisti na internete

19.2.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecká vláda v stredu odsúhlasila návrh zákona, na základe ktorého budú musieť sociálne siete ako napríklad Facebook alebo služby ako YouTube hlásiť polícii "určitý prejav nenávisti na internete".

Spoločnosti budú musieť nahlásiť krajne pravicovú propagandu, grafické znázornenie násilia, vraždy alebo znásilnenia, príspevky, v ktorých niekto naznačuje plánovanie teroristického útoku alebo distribúciu materiálov súvisiacich s detskou pornografiou. Webové stránky sú už povinné takýto obsah odstrániť. Zákon ešte musí schváliť parlament.

Vláda v ďalšom opatrení uľahčí politikom, dobrovoľníkom a novinárom zabrániť iným získať adresy ich bydliska z verejných registrov.

Právnici odhadujú, že počet nenávistných prejavov na internete v Nemecku každý rok dosiahne šesťciferné číslo.

Viac k témam: návrh zákona, šírenie nenávisti, sociálne siete
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká vláda odsúhlasila návrh zákona, sociálne siete budú hlásiť prejavy nenávisti na internete © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.