Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -1,7 °C
Mimoriadne správy

Nemecká vláda neodporúča ľuďom cestovať mimo Európy, varovanie sa týka viac než 160 krajín

 Webnoviny  10. jún 2020  112
Nemecká vláda neodporúča ľuďom cestovať mimo Európy, varovanie sa týka viac než 160 krajín

10.6.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecko predĺžilo varovanie pred cestovaním do viac než 160 krajín mimo Európy až do konca augusta. Vláda v Berlíne o tomto kroku rozhodla v stredu.

Viac o téme Koronavírus


Odporúčanie platí od 17. marca, keď ho zaviedla v súvislosti so stále aktuálnou pandémiou koronavírusu. Týka sa takmer všetkých neeurópskych štátov s výnimkou niektorých, ktoré šírenie infekcie úspešne potlačili.

Minulý týždeň Nemecko uvoľnilo svoje cestovné varovanie pre zvyšné členské štáty európskej dvadsaťsedmičky, ako aj pre Švajčiarsko, Lichtenštajnsko, Nórsko, Island a Veľkú Britániu. Nemecko zaznamenalo doteraz vyše 186-tisíc prípadov nákazy koronavírusom, 8 831 osôb tam už nákaze podľahlo.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Nemecku, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká vláda neodporúča ľuďom cestovať mimo Európy, varovanie sa týka viac než 160 krajín © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.