Streda, 12. máj 2021
Zamračené  10,3 °C
Mimoriadne správy

Nemecká armáda zaznamenala nárast krajne pravicového extrémizmu vo svojich radoch

 Webnoviny  24. február 2021  61
Nemecká armáda zaznamenala nárast krajne pravicového extrémizmu vo svojich radoch

24.2.2021 (Webnoviny.sk) - V nemeckej armáde v minulom roku prudko vzrástol počet incidentov s krajne pravicovým motívom. Kým v roku 2019 ich bolo 363, vlani až 477. V utorok o tom informovala kompetentná komisárka nemeckého parlamentu pre otázky súvisiace s tamojšou armádou Eva Höglová.

Ako uviedla, počet takýchto incidentov vyvoláva obavy. „V armáde nie je miesto pre krajne pravicový extrémizmus. Potrebujeme to vyšetriť, vyvodiť dôsledky a pôsobiť preventívne, a to dôsledne, komplexne a rýchlo,“ vyhlásila Höglová v správe.

Nárast krajne pravicového extrémizmu v armáde odráža rastúci celkový počet antisemitských, protimigrantských a homofóbnych útokov na území Nemecka. V roku 2020 slúžilo v nemeckej armáde 183 777 vojakov, z toho 23 066 žien.

Viac k témam: extrémizmus, krajná pravica
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká armáda zaznamenala nárast krajne pravicového extrémizmu vo svojich radoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.