Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Nemci zatkli muža podozrivého zo špionáže, informácie mal odovzdávať ruskej spravodajskej službe

 Webnoviny  21. jún 2021  135
Nemci zatkli muža podozrivého zo špionáže, informácie mal odovzdávať ruskej spravodajskej službe

21.6.2021 (Webnoviny.sk) - V Nemecku zatkli Rusa podozrivého zo špionáže a odovzdávania informácií ruskej spravodajskej službe. Nemeckí spolkoví prokurátori v pondelok informovali, že Ilnura N. zatkli v piatok a prehľadali jeho dom aj pracovisko.

Muž bol podľa nich zamestnaný ako výskumný asistent pre profesúru vedy a techniky na nemeckej univerzite. Podrobnosti ako názov univerzity a miesto, kde muža zatkli, neuviedli.

Muž je obvinený z toho, že sa od októbra minulého roka po jún najmenej trikrát stretol s príslušníkom bližšie neidentifikovanej ruskej spravodajskej služby. Počas dvoch takýchto stretnutí údajne odovzdal informácie o univerzite výmenou za bližšie neurčenú sumu.

Súd v sobotu nariadil, aby muž zostal vo väzbe, kde počká na možnú obžalobu.

Viac k témam: špionáž
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemci zatkli muža podozrivého zo špionáže, informácie mal odovzdávať ruskej spravodajskej službe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.